SON DAKİKA
Hava Durumu

İsrail’in amacı Nil’den Fırat’a kadar büyük Yahudi imparatorluğu kurmak (3)

Yazının Giriş Tarihi: 07.11.2023 10:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.11.2023 10:31

Türkiye’yi ilgilendiren en önemli tahmin “Bağımsız bir Kürdistan’ın Türkiye’nin gücü üzerindeki etkisi” ile alakalı. Bu raporda Türkiye’nin toprak bütünlüğünün tehdit altında olduğu ve ülkemizin önümüzdeki yıllar içinde 2030 kadar bölünebileceğine yer veriliyor. Milli istihbarat Konseyi yetkilisi Mathew Burrows, Suriye’deki hadiselerin bölgeye yayılmasının bunların sonucu olduğunu belirtti. (3)

Bugün etnik, mezhep ve inançlara göre sınırların yeniden çizilmesi toplantıları geçmiş yıllara dayanır. Benzer görüşler İsrailli diplomat Oded Yinon tarafından Dünya Siyonist teşkilatının yayın organı olan Kivunim (Yönler) adlı dergide 1982 yılında buna benzer daha açık ifadeler yer almıştır. Yinon “İsrail için 1980’ler stratejisi” adlı makalesinde İran ve Türkiye dahil bütün Ortadoğu ülkelerinin etnik ve mezhep yapısının İsrail için büyük fırsat olduğunu belirterek, Yinon’a göre Irak üç devlete, Suriye altı devlete bölünmelidir. (4)

Avangelistlere amacı; Dicle ve Fırat arasında cennetin kurulacağı… Çünkü tanrının vadettiği yer burasıdır. Yahudiliğin ilahı Yahova’ya göre Yahudi kavmi kutsaldır ve milletlerin efendisidir. “Görmekte olduğun bütün memleketleri senin zürriyetine vereceğim” “O günde Mısır ırmağından büyük ırmağa(Fırat’a) kadar bu diyarı senin zürriyetine verdim. “Yabancılar(milletler) senin sürülerini güdecekler, ecnebiler çiftçileriniz ve bağcılarınız olacaklar. Siz milletlerin servetlerini yiyeceksiniz…bütün milletler Yahova’ya kulluk edecekler…” (5)

Unutulmaması gereken Yahudiliğin ideallerinin temelinde üstün kavim inancı vardır. Milletleri yıkmak, bölmek ve sömürmek için her vasıtayı mubah görürler…

Bugün Ortadoğu’da İsrail ve ABD’nin uyguladığı politikalarını tam anlamak için Kabala ahit kaynaklı emellere, kehanetlere dikkatlice bakmak, özellikle Evanjelist Hıristiyanların kutsal metinlerden yaptıkları Batıni/ ezoterik çıkarlarına dikkat etmek gerekir. Bugün yaşanan durum 1971-1975 yıllarında Otağ yayınları arasında çıkan “Millet Düşmanlarının İhanet Planlarını” adlı kitabı okuyup anlamadan, bilmeden ne İsrail’in ne de ABD’nin takip ettiği stratejileri ve planları anlayabiliriz.

ABD bir çok savaş gemisini Akdenize ve Hayfa limanına  neden gönderdi sizce?

Amerika Birleşik Devletleri’nin 2005 –2009 tarihleri arasında Dışişleri Bakanlığı görevini üstlenen Condoleezza Rice’ın 2003 yılında Ulusal Güvenlik Danışmanı olduğu günlerde yazdığı bir makalede “Ortadoğu’da Türkiye de dahil 22 ülkenin sınırları değişecek” şeklinde bir ifade kullandığı iddiası,bugün gerçek olduğu ve 22 ülkenin sınırlarının değişmesi için,  düğmeye basıldığı anlaşılıyor.

Bakıyoruz tam 22 ülke; Pakistan, Afganistan, İran, Azerbaycan, Türkiye, Irak, Suriye, Lübnan, Ürdün, Kuveyt, Libya, S.Arabistan, Yemen, Umman, B.Arap Emirlikleri, Somali, Etopya, Sudan, Fas, Tunus, Cezayir, Libya... Ortaasya'da haritalara dokunmuyorlar, oralar henüz Rus nüfuz alanı... Neden büyük Ortadoğu üzerinde duruyorlar? Buralar eski sömürge alanları (İngiliz, Fransız)

Sonuçta tek dünya hakimiyeti devleti kurmak,

tek dünya küresel ekonomiye hâkim olup yönetmek,

tek dünya din anlayışı inanç hakimiyeti tesis etmek bu anlayışın esaslarıdır…

İşte Siyonist Yahudi  diktatörlüğünü kurma düşüncesindeki hedefleri emperyalizminin kısa özeti budur. Bunları anlamadan bilmeden ne İsraillin ne de Amerika’nın planlarını anlayabiliriz.

İsraile karşı Bolivya,Şili; Brezilya İsrail’deki elçilerini geri çekip israille ilişkilerini kestiler, 57 İslam ülkesinden sadece 27 gün sonra Ürdün ve Bahreyn israil’le ilişkisini kesti 55 ülke kınamaktan ileri gidemediler,ne kadar acı bir olay. Yapılması gereken islam ülkelerinin eyleme geçerek;

İsrail'le ilişkilerin kesilmesi, gaz ve petrol ihracatının durdurulması, ürünlerinin boykot edilmesi ve israilin yalnızlaştırılması öncelikle islam ülkelerinin yapması gereken icracı eylemlerdir. Yapabilirlermi sanmıyorum!

İspanya'da Sosyal Haklar ve 2030 Ajandası Bakanı ile Podemos partisinin lideri İone Belarra, Avrupa ülkelerine "İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesme, silah ambargosu ve ekonomik yaptırım uygulama" çağrısı yaparak "Harekete geçelim. Soykırımı durdurmak halen mümkün" dedi.

"İlki, İsrail ile diplomatik ilişkilerini kesmeleridir.

İkincisi, aynı Putin'in üst düzey yöneticilerine olduğu gibi kararlı bir şekilde ekonomik yaptırımlar uygulanmalıdır.

Üçüncü olarak da silah ambargosu uygulanmalıdır.

Dördüncüsü de yine Ukrayna savaşında olduğu gibi, sivil halka bomba yağdıran Netanyahu ve diğer tüm siyasi sorumluları Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne taşımaktır." Kukla arap yöneticiere yazıklar olsun, onlarda bu katliama ortak oluyorlar seslerini çıkarmamakla hepsi de emperyalizmin maşalarıdır.

Çözüm ise ; 1967 sınırları temelinde bağımsız ve coğrafi bütünlüğü haiz, başkenti (Doğu) Kudüs olan bir Filistin Devleti'nin hayata geçirilmesi artık ertelenemez bir ihtiyaçtır. Dünya Gazzede yaşanan bu katliam ve soykırıma ne zaman dur diyecek.

Çocuğu Gazze'de öldürüldüğünü öğrenen acılı bir anne "Benim çocuğum ortadan yok oldu. O benim kollarım arasında öldü. Çocuklar nerede? Birisi bana lütfen söylesin. Yeter! Bu zulüm yeter! Bizler savunmasız insanlarız. Çocuklar aç öldü! Onlar hiçbir şey yemedi. Benim çocuklarım aç öldü. Çocuklar aç öldü! Onlar hiçbir şey yemedi. Benim çocuklarım aç öldü! Hiçbir şey yemediler yemin ederim." Diyerek, sesini dünyaya duyurmaya çalıştı, ancak insanlık  bu sesi ve çığlıkları duymamak için kulaklarını tıkamaktadır.

Kaynaklar

(1) (Grace Helsell,Tanrıyı Kıyamete zorlamak. Çev.Mustafa Acar-Hüsnü Özmen, 2.baskı kim yayınları Ankara 2003)

(2) (Ramazan Kurtoğlu, Küresel ekonomik kriz ve yeni dünya düzeni, sinemis yayın, Ankara 2012 s.1)

(3) (Sedat ergin, Hürriyet gazetesi 21 Aralık 2012 ABD istihbaratının gözünde 2030 Türkiye’si)

(4) (Ramazan Kurtoğlu, Evanjelizm s.23-24)

(5) (İhanet Planları,1975 ikinci baskı s 27,28,29)

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.