SON DAKİKA
Hava Durumu

Dirilişin umudu Gazze

Yazının Giriş Tarihi: 14.04.2024 11:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.04.2024 11:11

İnanmış, imanını hem bedenin hem de ruhunun ta derinliklerine özümsetmiş bir er kişi, davanın yılmaz neferi, inancının tüm mesajlarını eylemlerine hazmetmiş bir mü’min/muvahhid adam.

Yol uzun, yorucu, dikenlerle, tehlikelerle ve engellerle dolu lakin o bir engeller koşucusu, her önüne konulan barikat onu daha da azimli kılmaktadır.

Her şeyin güç, para ve silahla tanımlandığı bir zamanda, o yüreğinde ateşten bir kor olan sarsılmaz imanı ile direnmekte, tüm dünyaya ahlaki duruşun, insana ve insana ilişkin değerlerin tamamına nasıl sahip çıkılacağını, sahip olduğu medeniyet tasavvuru ile adeta ders vermektedir.

Halkı ile kurduğu sarsılmaz bağla işgal altındaki topraklarını kurtarmak, bağımsız ve kendine yeten bir devlet kurmak uğruna hele KÜDÜS gibi tüm iman edenlerin sembol şehrini kurtarmak için, hem yardan hem serden vazgeçecek kadar cevval bir adanmış adam.

Gazze’de bir avuç inanmış adamın ortaya koyduğu destansı mücadele ve tüm katliamlara rağmen, Gazze halkının yüreğinde taşıdığı şehadet aşkı siyonazileri ruhen, zihnen dumura uğratmaktadır.

Hamasın siyasi büro şefi İsmail Heniyyenin üç evladı ve dört torunu kalleşçe şehid edildiği haberini alan baba İsmail Heniyyenin ortaya koyduğu metanet, sabır ve dirayet bir başka erdemi tezahür ettirmiştir. Evlatlarının ve torunlarının şehadeti için ağzından dökülen şu cümle; Tarihe not düşmek açısından manidardır. ”La havle vela kuvvete illa billahil azim” Yani kuvvet ve kudretin tek sahibi azim olan Allah’a aittir.

Biz Allah’tan geldik dönüşümüz de O’nadır. Diyerek sahip olduğu davanın büyüklüğünü tüm dünyaya göstermiştir.

Siyonazilerin ve ağababalarının tüm çaba, gayret ve vahşice saldırılarına boyun eğmeyeceklerini lisan-ı haliyle ortaya koymuştur.

Zira bu dava büyük, bu dava garip, bu dava garip gurabanın inanmış omuzlarında yükselecektir.

Onlar Allah’ın nurunu ağızlarından salya akıtarak söndüreceklerini sanıyorlar, oysa Allah onlara rağmen nurunu tamamlayacaktır.

Bedeli ne olursa olsun Hakk batıla ğalebe gelecektir.

Görünüşte tüm koşullar onlardan yana ve fakat unutulan bir hakikat vardır ki, Allah kimi arkalarsa onlar muzaffer olacaktır.

Tarihte bunu doğrulayacak çok misaller vardır.

Rabbim Gazze’li mücahitlere ve halkına sabır, metanet ve direnme gücü ihsan eylesin.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.