SON DAKİKA
Hava Durumu

Küfür tek millettir

Yazının Giriş Tarihi: 29.03.2024 09:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.03.2024 09:44

Toprak gibi mütevazı olmayı beceremeyen ya da şeytanın iğvası ile kibirle şişinen insan, yeryüzünün tamamını hegemonyasının altına almak için, azgınlaştıkça içindeki şiddet ateşi ziyadeleşmektedir.

Bu bağlamda hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim "Yeryüzünde kibirli, kurumlu yürüme, güçlülük iddiana rağmen ayaklarınla toprağı delebilir misin, ya da dağlarla boy ölçüşebilir misin?" Şeytanın burun deliklerine üflemesiyle ayağı yerden kesilen insan, bir anda kendisini zirveden aşağı yuvarlanan kişi konumunda görür, görmesine de, artık ortaya koyacağı bütün çabalar nafile.

Hiç dikkatinizi çekmiş mi bilmiyorum ama bütün diktatörler benzer tavırları sergilerler. Muhalefete yapıcı ya da yıkıcı fark etmez asla tahammül etmez ve şiddetle muhaliflerini yok eder.

Yenilgiye tahammül etmezler ya intihar ederler ya da başka güçler tarafından çok rezilce ortadan kaldırılırlar.

Hepsinin sonu birbirine çok benzer. Şatafata, israfa ve lükse çok düşkündürler. Hep övülmeyi, pohpohlanmayı isterler.

Hakikatleri görmelerini engelleyen yığınca dalkavukları ve şakşakçıları vardır. Benmerkezci ve megaloman karakterlidirler.

Günümüz dünyasında bu klasik tarzdaki belirgin hasletler taşıyan egosu şişkin diktatörler yerini modern yapıdaki diktatörlere bırakmıştır.

Bunun tipik örneği Saddam Hüseyin ya da kadife eldiven görünümlü Joe Biden vesaire vesaire. Sözde demokrasi yanlısı gözükürler ama eğer o demokrasiden yararlanacak İslam coğrafyasındaki halklar ise, hemen tavır değiştirerek kuzu postuna gizlenmiş kurt karakterlerini dışa vurmaktan zerrece çekinmezler.

Bunlar cahiliye Arap toplumundaki müşrikler ya da pagannistler gibi, helvadan put yapar, tapar sonra da afiyetle midelerine indirirler. İşte batı medeniyeti de helvadan demokrasi putunu yapar, eğer onların belirlediği ölçülerde yerseniz sıkıntı yok, yok eğer farklı bir söylemle içeriğine müdahale ederseniz tüm şirretliği ile üstünüze acımasızca gelirler.

Yani sözün özü, batının demokrasi amentüsünün tüm koşullarına tam bir teslimiyetle iman etmezseniz sizlere yaşam hakkı tanımazlar. İşte kibirli insanların yaşam macerası.

Şuanda Gazze’de yaşanan bu katliama arka çıkan barlı emperyalist ülkeler ile sözde Müslüman ülkelerin uzaktan kumandalı liderlerinin bu vahşete sessiz kalmaları, onları yaşanan bu yürek dayanılmaz vahşete ortaklaştırmış durumdadır.

Rabbim Filistinli Müslümanlara yardımcı olsun ve onlara görülmeyen ordularla destek ihsan eylesin.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.