SON DAKİKA
Hava Durumu

Misafirler Allah’ın bize ikramıdır

Yazının Giriş Tarihi: 11.05.2024 10:03
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 10:03

Amasya, Osmanlı devletini gelecekte yönetecek şehzadeler şehri. Şehzadelere, devleti yönetecek kabiliyeti, yeteneği bu şehirde öğretiliyordu.

Usul ve esaslar sahada pratik olarak öğreniliyordu bu şehirde. Ufuklar ötesi düşünce veriliyordu bu şehirde.

İşte bu şehrin geleceğini şekillendirecek, ufuk ötesi vizyon sahibi olacak 12 genç ve muallimleri peygamberler şehrinde, peygamberlerin tevhidi bilincini kuşanmak üzere şehrimize, Şanlıurfa’mıza teşrif ettiler.

Onlarla hem lisan-ı hal hem de lisan-ı kal ile halleştik.

Sanki elest bezminde akitleşmişiz gibi birbirimize yüreklerimizin kapılarını ardına kadar açtık ve birbirimize hiç yabancı değilmişiz gibi aşina olduk.

Sözler, kelimeler ve tümceler özenle seçilerek birbirimizi hoşnut eyledik. Ellerimiz öylesine birbirine kenetlendi ki, yüreklerimiz adeta cuşu huruşa gark oldu. Gözlerimiz nemlendi, yaşlar tesbih taneleri gibi hu çekerek yanaklarımızdan nazlı nazlı süzülerek akıverdi.

Ümmetin yeniden diriliş muştusunu hayaldan gerçeğe dönüştürecek ufuk açıcı hasbihaller edildi.

Gençlerin pak nasyelerinde secdenin nur hüzneleri gönüllerimizi fethediyordu.

Bu gençlik Mehmet Akif’in asımın neslini, Necip Fazılın zindandan mehmedime mektubunu, Sezai Karakoç’un diriliş neslini anımsatıyordu gönüllerimize.

Gençliğini geleceğe her alanda donanımlı kılarak hazırlamayan milletlerin, tarih sahnesine aktör olmalarını beklemeleri beyhudedir.

Bir milletin gerçek zenginliği, hazinesi, kendinden emin, dünyevi ve uhrevi ilimlerle noksansız eğitimini almış ve adaletin, hukukun, cesaretin timsali gençlerdir.

Öyle ise bu gençlerin hiçbir ferdini asla ihmal etmemeli ve onları geleceğe taşıyacak maddi ve manevi ilimlerle mücehhez kılmalıyız.

Amasyalı gençlerimize ve kıymetli idareci ve öğretmenlerine yürekten şükranlarımızı sunuyoruz.

Sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz.

Yolunuz, bahtınız güneş gibi hep aydınlık ve sıcacık olsun.

Evliya Çelebi öğrenci değişim projesi kapsamında (Şehzadeler Peygamberler Şehrini tanıyor), Şanlı’mıza ve okulumuz Karaköprü Anadolu imam Hatip lisesine misafir olarak gelen öğrencileri ve öğretmenleri bir hafta ağırladık.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.