SON DAKİKA
Hava Durumu

Zihinlere vurulan pranga

Yazının Giriş Tarihi: 26.03.2024 09:47
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.03.2024 09:47

Kur'an, kendisi ile menfi manada uğraşanlarla, kendisini anlama kapılarını kapatır ve çıktığı o karanlık ortamda yapayalnız bırakır.

Lakin kendisini anlamak ve kâinatı kendisi ile anlamlandırmak isteyenlere ise düşünme modunun önündeki bütün manaları kaldırır ve karanlıklardan aydınlığa doğru sürükler.

İnsanların zihinsel kodlarını deforme eden bütün cahiliye düşünme kalıplarını rahmani mesajları ile berhava eder ve insanları kölelik kokan ifsad edici beşeri sistemlerin prangalarından azade eder.

Beşeri sistemlerin formatladığı zihinlerin idare ettiği günümüz dünyasının manzarai umumiyesi ortadır. İnsanlar yek diğerinden kuşku, korku duyar hale gelmiştir.

İnsanlığa kan, gözyaşı, yıkım ve yakmadan başka bir şey getirmiş midir beşeri ideolojiler.

Hayır. Sahip oldukları iletişim araçları ile tüm bir evreni şeytani plan ve tuzaklarına uygun hale getirme gayretinden başka bir amaçları olmuş mudur şimdiye dek?

Kurana yönelişi hissediverince kitleleri hemen dezenformasyonla, algı operasyonları ile, yerli kukları ile, dindar görünümlü belamları ile kirli planlarını devreye sokarak gaddarca, zalimce, kitle imha silahları ile katliamlara başvurmaktan çekinmemektedirler. Sonra da çok pişkince Kuranla hemhal olmak isteyen Müslümanları, oluşturdukları algı operasyonları ile terörist ilan etmektedirler.

Zira Kurana yönelmiş ve zihinlerini kuranla enforme etmiş bir kitleye istediklerini asla empoze edemeyeceklerini biliyorlar. Ama bütün o hain tuzaklarına rağmen su mecrasını bulacaktır.

Bundan kuşkumuz yoktur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.