SON DAKİKA
Hava Durumu

“Bir iradenin adıyız”

Yazının Giriş Tarihi: 04.03.2024 15:08
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.03.2024 15:38

Dün; Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen Bursa- Balıkesir İl başkanları, Mustafakemalpaşa ve Karacabey İlçe başkanları, üyeleri Mustafakemalpaşa’da bir araya geldi.

Bir dayanışma ve tanışmaydı bir araya gelmenin amacı.

Cumhur ittifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci ile tanıştı sendika başkan ve üyeleri.

Mustafakemalpaşa MHP İlçe Başkanı Suat Buldu’da katıldı etkinliğe.

Bursa Sağlık-Sen İl Başkanı Sabit Karabayır ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bulut’un hoş geldiniz konuşmalarının ardından, Türk Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse aldı sözü.

Siyasetçi gibiydi…

Konuşması, ses tonu ve davetlileri heyecanlandıran sözleri önemliydi.

Başlığımızı attık ya; okuyun dostlar…

Bakın neler dedi Sayın Köse…

“Milli bir sivil toplum örgütü olarak her zaman ve her yerde vatan ve millet için kararlı bir duruş ortaya koyan bir iradenin adıyız biz. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında hareket ederek emanetine, devletimize ve milletimize sahip çıkan sendikayız ve her üyemizin de tek hedefi budur. En büyük Türk Atamız bir sözünde ne diyor? “Tarihte ve dünya da en büyük imparatorluk kurmuş olan Türkler de evvela ilgilerini Bursa’ya yöneltmişlerdir. Bursa nice güç anlar yaşamıştır. Ancak Bursalılar yetenekleriyle zor zamanları kolayca atlatmıştır.” Değerli üyelerimiz Bursa böyle güzide bir şehir ve insanların olduğu bir kenttir. Bugün bizlerle bir arada olan Cumhur İttifakı Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Bizim Ahmet böylesine bir ideal için taşın altına elini koyanlardandır. Milliyetçi Hareket kadroları, anlayışı, vizyonu ve Cumhur İttifakı birliğinin gücü ile bu kutlu yolda başarılı olacak. Milliyetçi Hareket Parti Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili büyüğümüz Sayın İsmet Büyükataman’ın da dediği gibi; biz kendisine, çalışkanlığına, liyakatına, insanlığına, dava adamlığına ve Mustafakemalpaşa’ya olan sevdasına kefiliz. Bu arada; bizlere her zaman destek olan ve Cumhur İttifakı Adayımız Ahmet Beygirci’ye de her zaman destek olan ve olmaya da devam eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a da teşekkürü borç biliyoruz.”

Bu arada; Mustafa Köse’nin İsmet Bey ve Alinur Aktaş isimlerini söylemesi salonda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Ve söz Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Beygirci’deydi…

“Üzülerek belirteyim Mustafakemalpaşa yıllarca geride kaldı. Ne Bursa’da, ne de Ankara’da sesimiz duyulmadı. Biz bunu 31 Mart 2024 gecesi zaman yitirmeden değiştirmek ve Dünya’da Atamızın ismini taşıyan tek ilçemizin Türkiye’de iyi, güzel olarak konuşulmasını sağlamak için kolları sıvayacağız. Mustafakemalpaşa Belediyemizi çok daha iyi durumlara getirmek, ilçe halkımızın daha modern, çağdaş ve rahat yaşamalarını sağlamak için ekibimle birlikte gece gündüz çalışacağız. Ekibimizle birlikte yalanlarla, dolanlarla işimiz olmayacak. Hedefimiz tek; hizmet. Şunu her yerde söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim; Her başarılı insanın planı, projesi vardır, her başarısız insanın ise mazereti ve yalanı. Biz mazeret üreten, yalan söyleyen olmayacağız. Planımız, projelerimiz hazır. Ve 31 Mart gecesi hemen çalışmalara başlayacağız.”

Birileri yasaklamaya çalışsa da…

En önemlisi ve en güzeli neydi biliyor musunuz dostlar…

Her konuşmacının son sözleriydi.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE “

Ne güzel dört kelimedir bu.

Ve her Kamu-Sen; Sağlık- Sen ve Milliyetçi Hareket Parti etkinliklerine sırf bu dört kelimeyi duymak için koşa koşa gideceğim.

Evet dostlar…

Biz Pazar günüydü.

Hani insanların dinlendiği, öğle saatlerine doğru kalktığı bir zaman da çok şükür yine işimizin, ekmeğimizin peşindeydik.

Dile kolay 37 yıl.

Bir gazete daha fazla satabilmek, bir okuyucu daha kazanabilmek için yağmur- çamur- kar, kızgın güneş demeden, mazeret üretmeden mobiletimle gazete dağıtırken arkadaş olduğumuz köpekler.

Gece yattığımda rüyamda havlayan köpek sesleri!

Ancak en güzeli ne biliyor musunuz dostlar…

Helal ekmek parası kazanmanın mutluluğuyla uyumam.

Haydi eyvallah.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.