SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’nın abisidir.

Yazının Giriş Tarihi: 13.05.2024 11:37
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 11:37

Bursa’nın ağabeyidir.

Yıllarca ekmeğini yedim.

Yıllar önce OLAY Gazetesi Mustafakemalpaşa Temsilcisi olarak çalıştığımda Rahmetli Erdal Büke’nin bir sözünü unutmam…

“Kayhan; Bursa’nın yüzde 50’si Cavit Bey’e ve Ali Osman Sönmez’e kızar, yarısı da dua eder. Öyle ya da böyle patronumuz Cavit Bey her zaman konuşulur.”

O zamanlar daha 30’lu yaşlardayım. Şimdi 64.

Haklıydı Rahmetli Erdal Abi.

Bursa’da nereye gitseniz; spor, siyaset konuşsanız mutlaka Cavit Abi’nin ismi ortaya konur.

Çok zeki bir insandır Cavit Abi.

Yıllar önce daha OLAY Gazetesine yeni başlamıştım; eski garajın olduğu yerdeki binadaydım. Oturuyordum; biri arkamdan omzuma vurdu ve “Ne haber Kayhan, nasılsın?” dedi.

Kafamı kaldırdım Cavit Bey. ( o zamanlar tanışmıyorduk. Yalnız ismini duyuyor, gazetelerde, TV’de görüyordum, benim patronumdu)  Ayağa kalkmak istedim; omzumdan tuttu…

“Otur Kayhan çalışmaya devam et” dedi.

Düşünebiliyor musunuz zekâyı? Ve en önemlisi; orada benim yaşadığım mutluluğu. Koskoca Cavit Çağlar bana ismimle hitap ediyordu.

O an çok önemliydi.

Fanatik Bursasporlu olduğum için; Bursaspor Başkanlığı yapmış; Türkiye Kupasını kazandırmış ve Bursaspor için bırakın elini, gövdesini koymuş; gecesini gündüzüne katmış ve şimdi de işverenim olan Cavit Bey’le konuşmuştum.

Yıllarca konuştuk, anlattık Cavit Abi’yi.

Kendi isteğimle OLAY’dan ayrıldığım 1997 yılında (ki hayatımın tek yanlışı idi).

Sonrasında yıllar geçti; Cavit Abi’nin kendi bünyesinden ayrılan insanlara sıcak bakmadığını ve kolay kolay affetmediğini bilirim.

Ona rağmen Erdal Büke’nin cenazesinde Mustafakemalpaşa’da karşılaştık.

Selam verdi ve yine ismimle hitap edip; halimi sordu.

Oysa konuşmasa, konuşmazdı.

Ben yanlış yapmıştım.

Bir kez daha büyüklüğünü göstermiş ve başım öne eğilmişti.

Velhasıl…

Rahmetli Erdal Büke Abimin dediği gibi ekmeğini yedim Cavit Abinin.

Yüzde 50’lik kesimin dua eden tarafındayım.

Bir gün maaşım aksamadı, zamanında ikramiyemi aldım. Her zaman takdir edildim, el üstünde tutuldum.

Genel Müdürüm Engin Özpınar, o zamanki Magazin Müdürüm, son OLAY TV Genel Müdürü İsmail Öztat, Spor Müdürüm İlhan Öztat ve Bölge Haber Müdürüm Yeşim Doğan’dan her zaman büyük destek gördüm.

Şu anda gazeteciliğin ‘G’ sini becerebiliyorsam önce bu olanağı tanıyan Cavit Abi’ye ve ardından yukarıda isimlerini saydığım büyüklerime minnettarım.

Harbiden şu cümleleri yazarken gözlerim doldu.

Velhasıl dostlar

Cavit Abi, torunu Alihan Hattat, Olay Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan, Olay Medya Koordinatörü İsmail Öztat, Olay Gazetesi köşe yazarları Ahmet Emin Yılmaz ve İhsan Aydın belediye başkanlarını ziyaret ediyor ve fikir alış verişinde bulunuyor.

Hatta çocukluk arkadaşım Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem’e; DYP’nin güçlü ve eskimemiş tüfekleri İdris Sevinç, Işık Uğurtuğ, Karacabey Ziraat Odası eski Başkanı Nuri Karaca, TAN Okulları Sahibi Şükrü Akyollu ile DYP’nin eski yöneticileri Murat Şakir, Abdullah Bilaçlı, Ayhan Barışıcı, İsmail Hakkı Arslan, Sedat Akgün’le birlikte gitti.

Açıkçası bu tarihi anda bulunmak isterdim.

Çünkü yukarıda isimlerini yazdığım kişilerle birlikte çalışma onurunu yaşayan biriyim.

Son olarak birkaç gün önce Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar, Mustafa Bozbey’in Bursalılar için bir şans olduğunu ifade etti.

“Siyaset yaptığımız dönemde hizmet konusunda ben de parti gözetmedim. Mustafa Bozbey’in en büyük özelliklerinden birisi budur. Seçim dönemi parti vardı. Seçim bitti ve tarafsızlık başladı. Mustafa Bozbey’in ‘Gülümseyen Bursa’ gibi güzel bir sloganı da var. İnsanların tebessüm ettirilmesi önemlidir. Kendisine her zaman destek olmaya hazırız. Mustafa Bozbey’in başarısı, Bursa’nın başarısıdır. Allah yolunu açık etsin”

İşte Cavit Abinin yaklaşımı.

Bir ağabey, bir büyük.

O…

Bursa’nın abisi.

İyi ki varsınız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.