SON DAKİKA
Hava Durumu

Çok itici!

Yazının Giriş Tarihi: 16.03.2024 11:26
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 11:26

Çok itici!

Belediye başkan adayları dahi “rant’a izin vermeyeceğiz”. Ya da bu “ilçenin rantından ilçe halkı yararlanacak” gibi cümleler kuruyor.

Ne demek rant?

Türk Dil Kurumuna göre… “Bir malın veya paranın, hiç bir emek harcamadan belirli bir süre bekledikten sonra kişi veya kurumlara sağladığı kazanç.”

Şimdi geçelim konumuza…

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, seçim kampanyası çerçevesinde mahalle, çarşı, Pazar, esnaf gezilerine devam ediyor.

CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, bir yandan halkın talep ve önerilerini dinlerken diğer yandan da Nilüfer’e yeni bir vizyon kazandıracak yönetim anlayışı ve projelerini paylaşıyor.

Güzeldi sözleri başkan adayının

“Göreve geldiğimizde Nilüfer’in bütçesinden her mahalle eşit faydalanacak. ‘Ben yaptım, oldu’ anlayışı olmayacak. Kamu yararını tartışıp, değerlendirip ortak bir karar alarak uygulayacağız. Bu kentin çıkarları için çalışacağız. 64 mahallenin tamamına hizmet götüreceğiz. Amaç, eğer kentin çıkarıysa, anlaşamayacağımız bir konu olamaz. Bu kentin marka değerini daha da artırmak için çalışacağız. Nilüfer, problem üreten değil, problem çözen bir kent. Hizmet kalitesini daha da yukarıya çıkararak, bu kentin kültür-sanatını, sosyal ve yeşil alanlarını artıracağız. Nilüfer’in rantından Nilüferliler yararlanacak”

Şu son cümle olmasa müthiş konuşma olmuş.

Ne güzel cümleler…

“Ben yaptım, oldu’ anlayışı olmayacak. Kamu yararını tartışıp, değerlendirip ortak bir karar alarak uygulayacağız. Bu kentin çıkarları için çalışacağız. 64 mahallenin tamamına hizmet götüreceğiz.”

Neydi rant Şadi Bey?

Gelin; emek harcamadan bir kazanç elde edenin yanında değil, karşısında olduğunuzu söyleyin.

Her zaman her yerde.

Hele ki Nilüfer gibi bir ilçe de.

Biliyorsunuz Şadi Bey…

Çok konuşuluyor Nilüfer.

Siz bu konuşulanları değiştirin ve o rant kelimesini ağzınıza almayın.

Ve…

Kazanırsanız Nilüfer Belediye’sinde de kimsenin ağzına almamasını sağlayın.

Nilüfer her daim gülümseyen olsun.

Başka konuşmanıza, bir şeyler anlatmanıza gerek yok Şadi Bey.

Şu itici kelime olan (rant'ın) üzerine gidin yeter.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.