SON DAKİKA
Hava Durumu

“Ne vicdana ne ahlaka sığmaz”

Yazının Giriş Tarihi: 09.03.2024 12:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.03.2024 12:12

Her gün artan fiyat artışları karşısında bir açıklama yaptı MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman…

İşte o açıklaması Büyükataman’ın…

“Her seçim öncesi milletimizin iradesine ipotek koymak için türlü oyunlarla karşımıza çıkan ekonomik tetikçiler yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri öncesinde yine ortaya çıkmıştır. Milletimizin sofrasına göz diken, ekonomi üzerinden Türk milletini terbiye etmeye çalışan fırsatçılar şimdi de yaklaşan mübarek Ramazan ayını ve yerel seçimleri adeta bir fırsat bilmiş, özellikle de kırmızı et fiyatlarındaki fahiş artışlar ile karşımıza çıkmışlardır. Bu gıda teröristlerinin zam üstüne zam yapmasıen temel insani ihtiyaçları milletimizin sofrasından çalmaya çalışması; hiçbir vicdani ve ahlaki değerle açıklanamayacağı gibi ekonomik verilerle de bağdaşmamaktadır. Devletimizin son dönemde tarımsal ve hayvansal üretimde yaptığı atılımlar ve desteklemeler sayesinde üretimimiz güçlü bir şekilde yoluna devam etmektedir. Devletimizin hayvansal üretimi ve tüketimi kontrol altında tutmasında, fiyat istikrarının sağlanmasında ve hayvansal ürün piyasasının dengelenmesinde önemli bir görevi üstlenen Et ve Süt Kurumu bu görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir.”

Fiyat artışlarının ekonomik tetikçiler tarafından yapıldığını ileri sürüyordu MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman…

“Et ve Süt Kurumu’nun 600 bin başlık besilik büyükbaş hayvan ithalatı ile ilgili bir takım fırsatçı çevrelerin art niyetli yorumları ekonomik tetikçilerin operasyonudur. Haksız fiyat artışlarının ve fırsatçıların önüne geçmek için Tarım ve Orman Bakanlığının hayvansal üretim konusunda en önemli kurumu olan Et ve Süt Kurumunun yetkilendirilmesi son derece yerinde olmuştur. Yaklaşan seçimleri bir fırsat görerek, ülke ekonomisinin her alanında kılık değiştirip karşımıza çıkan bu fırsatçı çevreler, üreticimizin ve tüketicimizin kanını emmek isteyen parazit bir yapı halini almıştır. Ancak Devletimiz gerekli önemleri almıştır. Tarım ve Orman Bakanlığının hayvancılık politikaları yerinde ve karalı bir şekilde devam etmektedir. Milletimizin helal sofrasına operasyon çeken ekonomik tetikçiler kaybetmeye mahkûmdur. Özellikle yakın dönemde yaşayacağımız Ramazan ayının maneviyat dolu iklimini dahi ekonomik operasyonlar ve fırsatçılık ile yaralamaya çalışan bu çevrelere devletimizin ve milletimizin asla geçit vermeyeceğine sonuna kadar inanıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman milletimizin yanında ve devletimizin gıda teröristlerine karşı verdiği mücadelenin sonuna kadar arkasındayız.”

Sözlerinde haklı mı?

Kesinlikle.

Çünkü harbiden her gün raflardaki fiyat etiketlerinin değişmesi insanları zorda bırakıyor.

Hele ki…

Sabit gelirlilerinin aylıkları yılda iki kez o da enflasyonun yarısı kadar artarken; vatandaşın alım gücü çok çok azaldı.

Sağlıklı insan olmak için sağlıklı beslenmek ve ona göre protein, vitamin almak gerek.

Bu da ne ile olur?

Halkın alım gücünün artması ile.

Memura, işçiye, özellikle emekliye istenen zam verilmiyorsa ne yapılmalı?

Fiyat artışlarına engel olunmalı.

Bu da yetkililerin o fiyatları artıranları çok sık denetlemesi ve gerekeni yapması ile olur.

Halkın yaşam sıkıntısını derinden yaşadığı; ev kirasıydı, su, elektrik, doğalgaz ücretleriydi; artan benzin, mazot fiyatları ve et, süt, ekmek gibi temel gıdalar ile market sahiplerinin vurdumduymaz tavırlarını bir siyasetçinin gündeme getirmesi çok önemli.

Özellikle de Bursa Milletvekilinin böyle bir konuya değinmesi çok değerli.

Teşekkürler İsmet Bey.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.