SON DAKİKA
Hava Durumu

Verin bu sorulara yanıtı.

Yazının Giriş Tarihi: 28.05.2024 10:12
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 10:12

Milliyetçi Hareket Parti Bursa İl Başkanı Muhammet Tekin’den Kestel/Soğuksu’da yapılması düşünülen sanayi için açıklama geldi.

Çok önemli Başkan Tekin’in sözleri…

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak Bursa’mıza yakışan bir yönetim ve sorumluluk anlayışı ve tabir yerindeyse kuyumcu hassasiyetiyle hareket etmekteyiz. Kestel/Soğuksu’da yapılması düşünülen İleri teknoloji sanayi bölgesi sürecini tarım arazilerimizin korunması, ihtiyaç dâhilinde ise sanayicimizin haklarının savunulması ve kamu yararı sağlanması noktasında değerlendiriyoruz. Kamu yararı olmayan, dar bir çevrenin menfaatlerini önceleyen her türlü yaklaşımın karşısındayız. Bu bağlamda Bursa’mızın nitelikli tarım arazilerinin talan edilmesini doğru bulmuyoruz. Bu bölgede planlanan sanayi alanı 3 bin 300 dönümlük araziyi kapsıyor. 3 bin 300 dönümlük alanın 2 bin 300 dönümü hazine arazisi iken konut yapmak amacı ile TOKİ’ye devrediliyor. TOKİ konut yapmaktan vaz geçiyor. Bir grup sanayici tarafından bir kooperatif kuruluyor. Kooperatif TOKİ’den sanayi alanı olmak koşuluyla 2 bin 300 dönümlük alanı satın alıyor. Bin dönümlük şahıs arazisinin 800 dönümünü anlaşma ile 200 dönümünün de kamulaştırma yoluyla S.S İleri Teknoloji Sanayi Toplu Yapı Kooperatifine devri yapılıyor. TOKİ ile ilgili Kooperatif arasında 29 Kasım 2017 tarihli protokol imzalanıyor. Çevre Düzeni Planı çalışmalarında da tarım ve orman alanı olarak geçen bu bölgede çalışmalar Bursa kamuoyunun vicdanında aklanarak, Bursa ve ülke ekonomisine katkı sağlanması esasları üzerinde denetlenebilir bir süreç ile işletilmesi önemlidir.”

Net açıklamış Başkan Muhammet Tekin.

Sıra sorularda…

“Bursa kamuoyuna aşağıda ki soruların cevapları net olarak verilmelidir. TOKİ ile imzalanan protokolün içeriği nedir? Kooperatif kimler tarafından kurulmuştur? Kooperatife üye olan sanayiciler kimlerdir, Sanayici olmayan üyeleri var mıdır? İleri Teknoloji Bölgesindeki Parsel sahipleri kimlerdir? 1/100.000lik Çevre düzeni Bursa planı yapılmadan, ulaşım planları netleşmeden yapılması durumunda ileride doğabilecek sorunlar değerlendirilmiş midir? Bursa’daki sanayi bölgelerindeki doluluk oranları ne seviyededir? İlave sanayi alanına ihtiyaç var mıdır?”

Verin bu sorulara yanıtı.

Verecek cesaretiniz var mı?

Doğru iş yaptığınıza inandırın Bursalıları.

Ve son cümleler…

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak sanayinin ve üretimin karşısında olmadığımızı bir kez daha vurgulayarak yukarıda belirttiğimiz ve çoğaltabileceğimiz sorulara net cevap verilmeden, gerekli incelemeler ve araştırmalar yapılmadan atılacak yanlış adımlarla Bursalı vatandaşlarımızın ve gelecek nesillerin menfaatlerinin göz ardı edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.”

Başka söze gerek var mı?

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.