SON DAKİKA
Hava Durumu

Yenişehir kaynıyor…

Yazının Giriş Tarihi: 07.05.2024 11:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.05.2024 11:01

Bir açıklama yapıldı, belediye binasına asıldı.

Yenişehir’de gündem Belediye Başkanı Ercan Özel’in açıklamaları ile sarsıldı.

Kahvelerde, evlerde günün konusu haline geldi.

Ardından geçmiş dönem Belediye Başkanı Davut Aydın ve Milliyetçi Hareket Parti İl Başkanı Muhammet Tekin açıklamalar yaptı.

Önce Davut Aydın’ın sözlerine bakalım.

“Birkaç gündür sosyal medyadan ve çeşitli yerlere asılan afişlerden tarafıma, yönetim dönemimize yönelik yeni Yenişehir Belediye yönetiminin algı ve iftiralarını görüyoruz. Bu uygulamalar bize, bir fıkrayı hatırlattı.”

Fıkrayı anlatmış başkan ve devam ediyor sözlerine…

“Yapılan bu açıklamaların neresini düzeltelim? İş başına geldiğimizde hiçbir bahaneye sığınmadan, en önemsediğimiz çalışma arkadaşlarımızın maddi yükümlülüklerini iyileştirmek, maaşlarını geciktirmeden eksiksiz yatırmak oldu ve bir kişinin bile işine son vermedik. İşi kendi istekleriyle bırakanların da tazminatlarını ödeyerek mağdur etmedik. Biz bunu başardık. Ama sizler başarısızlığınızı ve beceriksizliğinizi ‘ ekonomik borç ’ diyerek afişe edemezsiniz. 31 Mart 2024 tarihi itibariyle ne belediye şirketlerinde ne de Yesaş’ta hiçbir personelimizin alacağı yoktur. Maaşlar, mesailer ve ikramiyeler günü gününe ödenmiştir. “

Davut Aydın çok detaylı bir şekilde anlatıyor yaşananları ve tamamen algı operasyonu olarak nitelendiriyor Başkan Özel’in sözlerini.

Aydın’ın; açıklaması detaylı, belgeli ve uzun.

Ne yazık ki uzun yazı okumayı sevmeyiz.

Yine kısa ve öz konuştuklarından bazı sözleri aktaralım…

Çamur at izi kalsın anlayışıyla bu işler yapılmaz. Devletin makamı ağlama makamı değil sorunları çözme ve çözüm üretme makamıdır. Beş yıl boyunca hizmet üretmemenin bahanesi olarak “borçlu belediye devraldım” algısına sığınarak Belediyeye ait taşınmazın satışına zemin hazırlığı yaptırmayacağız. Gerçi mesleğiniz icabı satış da yapabilirsiniz! Çiçekçi dükkanı da açabilirsiniz! Bu işlerde mâhir olduğunuz herkesin malumudur. Makam aracı belediyenin değil OSB’nin aracıdır. OSB’ye ait Makam aracı satılarak Belediyeye herhangi bir katkıda bulunulamaz. Önce kullandığı aracın nereye ait olduğunu öğrensin. Milliyetçi Hareket Partisinin üretken belediyeciliği anlayışının en güzel örneğini Cumhur İttifakı çatısı altında ilçemizde gerçekleştirdik. Açıklamalarımızda belirttiğimiz imzalı/resmî belgeler ektedir.  Şimdiye kadar sustuysak cevabımız olmadığından değil; konuşmanın ihtiyaçtan, susmanın sanat olduğunu bildiğimizdendir. Ne demiş ehl-i irfan: “Yalan gürültü çıkarır; hakikat daima sessizdir!”

Durum bu Yenişehir’de.

Ayrıca Milliyetçi Hareket Parti İl Başkanı Muhammet Tekin’de bir açıklama yaptı ve sahip çıktı Davut Aydın’a.

İşte o açıklamadan bazı bölümler…

“Yenişehir’i tarihi yatırımlarla buluşturan geçmiş dönem Belediye Başkanımız Davut Aydın’a yönelik iftira ve karalama kampanyasına sessiz kalmayacağız. Her gün yalan ve yanlış açıklamalarla itibarsızlaştırma çabasına giren mevcut başkanı temsil ettiği makama yakışır ciddiyete davet ediyoruz. Sosyal medyanın gelip geçici yapay beğenilerine ve popülaritesine kendisini kaptıran mevcut başkanı, yakın zamanda gerçeklerle yüzleştireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Hesap, kitap bilmeden tamamen siyasi hırs ve kinle hareket ederek, mazeret ve mağduriyet edebiyatı yapan mevcut başkanın yapacağı çalışmalarının takipçisi olacağız.”

Çok güzel bir açıklama.

Helal olsun.

Başkanına sahip çıkmalıydı MHP’liler.

Çıktılar.

Bundan sonrası mı?

Yenişehir…

Belediye Başkanı Ercan Özel’in açıklamalarından sonra fokurdamaya başladı.

Kazan kaynıyor.

Bu kaynayan kazan kimin üzerine devrilir?

Bakalım göreceğiz.

Şunu kimse unutmamalı.

Yaşam da dikensiz gül bahçesi yok.

Eleştiri olmalıdır.

Hep vardı, bundan sonra da olacak.

Ancak; bu iftira ve karalama kampanyası ve çamur at izi kalsın olmamalı.

Hele ki böyle makamlarda görev yapanlar, her söylediklerini beyinlerinin süzgecinden geçirmeli.

Bundan sonrası mı?

Dedik ya…

Yenişehir’de kazan fokur fokur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.