SON DAKİKA
Hava Durumu

En iyi yol arkadaşım Bursa

Yazının Giriş Tarihi: 30.03.2024 11:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 30.03.2024 11:00

Yerel seçimler için sadece 24 saat kaldı. Her seçmen gönlünde yatan aslana desteğini sandık başında verecek. Unutmadan hatırlatalım… Oy vermek bir vatandaşlık görevidir. Ve geçerli mazeretleri olmadığı sürece, herkes mutlaka bunu yerine getirmekle mükelleftir.

Bursa son olarak 14 ve 28 Mayıs’ta ciddi bir destek sağladığı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı konuk etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçime 44 gün kala Bursa’ya gelmişti. Bu sefer seçime 4 gün kala geldi.

Gökdere Meydanı’ndaki mitinginde ramazan ve sıcak havaya rağmen 90 bin kişi Erdoğan’ın vereceği mesajları can kulağıyla dinlemek için yerini aldı. 7’den 70’e herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerini dinlemeye koyuldu.

Bursa’ya özel bir hassasiyet gösteriyor her daim Erdoğan… Her koşulda yanında oldu hem AK Parti’nin hem de Cumhurbaşkanı’nın… Erdoğan da sözlerinde ahde vefa vardı.

“Nice alimi ve evliyasıyla Bursa, yüz yıllardır gönüllerimizi imar ediyor. Gönül semamızı billur bir avize gibi aydınlatan bu şehir, ecdadımızın medeniyet anlayışının yaşayan örneğidir. Kuruluşun ve yükselişin şehri Bursa, bu vasfını tarihinin hiçbir döneminde yitirmedi, bugün de koruyor. Biz de Bursa'dan aldığımız feyzle bir ayağımızı ülkemize sabitleyip diğeriyle tüm dünyaya sesimizi, sözümüzü, dostluğumuzu ulaştırıyoruz” cümleleri gönül teline dokundu meydandakilerin…

Bursa’nın sanayi ve tarım üretiminin gücüyle dünyaya dal saldığını, kendilerinin de ekonomide ve diplomaside aynı kucaklayıcılığı sergilediğini vurgulayan Erdoğan, “14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde yüzde 52, Cumhurbaşkanlığında yüzde 55 oranındaki desteğiniz için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Biz de Bursa'nın bunca bizden esirgemediği ahde vefasını, kadirşinaslığını, muhabbetini asla unutmayacağız” söylemleriyle alkış gönderdi seçmenlerine.

Her gelişinde kalbinin bir köşesini Bursa’da bıraktığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı şehirlerimizin inşasını Bursa'nın yol arkadaşlığında yapmak istiyoruz. Biz biliyoruz ki Bursa'nın boş lafla, palavrayla, yalanla, dolanla işi olmaz. Çünkü Bursa, emeğin, alın terinin, üretimin şehridir. Bursa, yatırıma bakar, esere bakar, hizmete bakar, projeye bakar velhasıl Bursa icraata bakar. Dolayısıyla Türkiye Yüzyılı yolculuğumuzda bizi en iyi anlayacak olan Bursa'dır” ifadelerini kullanırken, Türkiye Yüzyılı’nda Bursa’nın parlayan şehirler arasında ilk sıralarda yer alacağını işaret etti.

Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili Togg fabrikası başta olmak üzere ülkenin prestij eserlerine öncülük eden ve ev sahipliği yapan şehrin Bursa olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı, “Allah vergisi, büyüleyici güzellikleriyle medeniyetlerin mirası, eşsiz birikimiyle, vakur insanıyla Bursa'ya da böylesi yakışır. İnşallah Bursa, 31 Mart'taki tercihiyle bu duruşunu büyükşehirde ve ilçelerde belediye yönetimlerine de yansıtacaktır. Ben buna inanıyorum. Bursa'ya güveniyorum. Biz de belediye başkanlarımızla el ele verip Bursa'nın önünde yeni bir dönem açmayı planlıyoruz” cümleleriyle seçmenin sandıkta adaylarına desteklerini esirgemeyeceğine inanan bir görüntü çizdi.

Bursa, Türk ekonomisine ciddi manada katkılar sunan bir şehir. Üretim gücü ve turizm kabiliyetleriyle de ülkenin en önemli dinamikleri arasında yer alıyor. AK Parti adayları da bu yönde tayin edildi. Son 21 yılda Bursa'ya 327 milyar lira kamu yatırımı yapıldı. Şehir hastanesi standardında bin 315 yataklı Çekirge Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi inşaatını tamamlandı. Test ve devreye alma işlemleri bittikten sonra 3 ay içinde hasta kabulüne başlayacak. Uludağ Üniversitesi bünyesinde 250 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesinin inşası sürüyor. Ayrıca Bursa'ya bin yataklı bir hastane daha yapılacak. Kısaca önümüzdeki 5 yılda da Bursa yine ‘en’li unvanların başında gelecek. Birçok ile nazire yapacak vizyon projelerin de artık meyvesinin toplanacağı dönem yaklaşıyor. Erdoğan’ın mesajları da aslında geçmiş yol arkadaşları ile yeni dönem yarenlerine yol haritası niteliği taşıyor. Çıkan mesaj şu, Bursa kazanacak, Bursa kazandıkça, Türkiye daha fazla müreffehliğe kavuşacak.

Bursa’da ‘Meydan Miting’i gerçekleştiren tek lider Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Ana muhalefet ya da muhalefet liderlerinin hiç biri Bursa’da miting yapmamaları da düşündürücü.

Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş’a karşı yoğun bir ilgi ve sevgi vardı mitingde…

Dile kolay 19 yıl 11 ay 29 gün belediye başkanlığı tecrübesi.

Başkan Aktaş ‘Bursa için canla başla’ dedi ve 436 projenin yüzde 85’i tamamladı. Yüzde 15’i planlı bir şekilde ilerliyor. Ve en önemlisi 173 yeni proje Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerine 1 gün kaldı.

Artık geri sayım başladı.

Herkes eteğindeki taşları döktü.

Pazar günü de nasip olursa hepimiz gidip vatandaşlık görevimizi yapacağız.

Vatandaş sandığa gidecek ve tercihini yapacak.

Kazanan halkımız ve şehirlerimiz olsun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    Yükleniyor..
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.